Cota 10 (31 ianuarie): Insistăm pe Interval goluri în fiecare repriză

Cosmin Cojocăreanu

Cota 10

Am ales partidele unde am considerat că există potential de gol în prima repriză, că-n cea de-a doua de regulă pică de la sine.

Ieri am avut 3 partide cu interval goluri in fiecare repriză – toate au ieșit. Ne-a făcut al patrulea joc, un GG3+ din Anglia, ligă mică, meci care dacă l-am fi luat pe interval de goluri am fi fost biruitori, am fi înverzit biletul.

India - Super League, Astăzi, 16:00

Jamshedpur - Northeast Utd Interval goluri în fiecare repriză 1-3 (1.85)

Oaspeții au 11 din 12 jocuri cu gol în prima repriză.

Belgia - Pro League, Astăzi, 19:45

Leuven – Genk Interval goluri în fiecare repriză 1-3 (1.80)

Leuven este una dintre echipele noastre favorite la goluri în prima repriză. Ce-I drept, la ultimul joc, ne-a înșelat așteptările, 0-0 cu Kortrijk

Germania – Cupa, Astăzi, 21:45

Hertha – Kaiserslautern Interval goluri în fiecare repriză 1-3 (1.90)

Cele două echipe oferă de regulă spectacol, meciuri cu goluri multe. Se joacă pentru accederea în faza următoare a Cupei, deci în principiu nu au de ce să apere un 0-0.

Belgia - Pro League, Astăzi, 22:00

Royale Union SG - RWDM 47 Interval goluri în fiecare repriză 1-3 (1.80)

21 din 22 de partide ale liderului din prima ligă belgiană au fost cu cel puțin un gol în prima repriză.